Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera
| WiFi Wi-Fi | Fitness/Motionscenter Fitnesscenter | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera ligger i et bekvemt sted i São Paulo, en kort gåtur fra Bourbon Street Music Club. Du kan også bruge en parkeringsplads på stedet.
Hotellets beliggenhed bringer dig let til Igreja Nossa Senhora do Brasil inden for 10 minutters kørsel og Parque do Ibirapuera inden for et 5 minutters kørsel. Eucaliptos metrostation kan nås på 5 minutter til fods. Denne komfortable indkvartering ligger 5 km fra Congonhas lufthavn.
Der er også et skab og en privat værdiboks.
Gæster kan prøve italienske retter på Don Pepe Di Napoli beliggende 250 meter væk.
- Lokale seværdigheder
- Paulista Avenue5 km
- MAM - Modern Art Museum2,4 km
- Jockey Club4,3 km
- Obelisco2,7 km
- Octávio Frias de Oliveira Bridge3,8 km
- Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion2,5 km
- Ibirapuera Park2,2 km
- Lufthavne
- Congonhas Airport3,5 km
- Togstationer
- Julio Prestes Train Station9 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
- Sikkerhedspengeskab
- Kæledyr ikke tilladt
- Elevator
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Aktiviteter og afslapning
- Sauna
- Fitnesscenter
På værelset
- Klimaanlæg
- Terrasse
- Te- og kaffefaciliteter
- Gratis toiletartikler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera?
Congonhas lufthavn og det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera er adskilt af 5 km afstand. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera?
Et Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera har en parkeringsplads på stedet gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera?
Kunder skal tjekke ud fra Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera er 34$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Visum, Maestro og Diners Club. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera?
Der er opvarmet pool på det Ml@ Hotel * Ao Lado Do Shop Ibirapuera.